Pred a pooperačná rehabilitácia

Predoperačná a pooperačná rehabilitácia je veľmi dôležitá pri liečbe, pacientov, ktorí majú naplánovanú operáciu alebo sú po zákroku. Mali by byť povinné pre každého pacienta, ktorého čaká plánovaný operačný výkon.

V našej ambulancii sa venujeme pooperačnej a predoperačnej rehabilitácii z oblasti neurológie (operácie chrbtice, medzistavcových platničiek…), ortopédie (endoprotézy kĺbov, operácie kolena, pleca, ruky,…) a chirurgie.

Predoperačná rehabilitácia

Predoperačnou rehabilitáciou sa pacient pripraví na chirurgický zákrok a zvýši sa jeho fyzická a psychická pripravenosť. Taktiež sa minimalizujú komplikácie po operácii a urýchli sa proces hojenia. Predoperačnou rehabilitáciou sa zlepší svalová sila, pohyblivosť, zlepší sa fyzický a psychický stav pacienta.

Pooperačná rehabilitácia

Pooperačná rehabilitácia pomáha pacientom rýchlejšie a bezpečnejšie sa zotaviť po operácii. Podporuje obnovu tkanív a funkčnosť pohybového aparátu. Pooperačná rehabilitácia zmierňuje opuch a bolesť, posilní oslabené svaly a obnoví pohyblivosť postihnutých oblastí a predovšetkým podporuje návrat k normálnym každodenným aktivitám.

Metodiky, ktoré využívame v predoperačnej a pooperačnej rehabilitácii:

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na profantonguth@gmail.com.