Lymfatická masáž

Lymfa je časťou lymfatického systému, ktorý má rozsiahlu sieť zahrňujúcu lymfatické cievy, kapiláry a lymfatické uzliny. Jeho hlavnou úlohou je odvádzať nahromadené toxíny, odpadové látky a prebytočnú vodu z tela. Správne fungovanie lymfatického systému zabraňuje opuchom, únave a ťažkým nohám. Lymfatické uzliny filtrovaním toxínov a návratom bielych krviniek do tela podporujú obranný imunitný systém. Lymfatické cievy sú spojené s uzlinami a zabezpečujú prenos nebezpečných látok na filtrovanie. Lymfa je tekutina v cievach a kapilárach tohto systému, ktorá prenáša toxíny.

Manuálna lymfodrenáž je jemná masáž, pri ktorej sa nepoužíva olej. Počas tejto masáže sa vykonáva na pokožku jemný tlak, drenáž, čo vedie k pohybu lymfy v lymfatickom systéme. Terapeut vykonáva špeciálne hmaty a pohyby smerujúce v smere toku lymfy, tieto pohyby sú mimoriadne pomalé, pretože lymfa v tele cirkuluje veľmi pomaly. Terapeut zhromažďuje lymfu v lymfatických uzlinách, odkiaľ ju následne tlačí a presúva ďalej.

Indikácie lymfatickej masáže:

Lymfodrenáž má za cieľ detoxikáciu tela tým, že zvýši tok lymfy. Týmto spôsobom sa lepšie filtrujú bielkoviny, čo znamená zlepšenie imunity a zníženie opuchov. Medzi ďalšie výhody patria:

 1. Zmiernenie opuchov na tvári, nohách a rukách.
 2. Odstránenie toxínov z pečene a obličiek.
 3. Uvoľnenie napätia hlavy a zmiernenie migrény.
 4. Prevencia vzniku celulitídy.
 5. Liečba respiračných ochorení

Kontraindikácie lymfatickej masáže:

Lymfodrenáž sa nesmie vykonávať ak má pacient diagnostikované:

 1. Zhubné ochorenia (okrem paliatívnej liečby)
 2. Vysoký tlak krvi
 3. Akútne infekčné a bakteriálne stavy (viróza, chrípka, zvýšená telesná teplota…)
 4. Zvýšenú funkciu štítnej žľazy
 5. Ochorenie žíl (kŕčové žily)
 6. Otvorené rany
 7. Infarkt myokardu

Trvanie manuálnej lymfodrenáže sa v priemere pohybuje okolo 60 minút, avšak konkrétna doba závisí od miery a rozsahu opuchov a tiež od stanovenej diagnózy pacienta.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na profantonguth@gmail.com.