Lymfatická masáž

Lymfatická masáž: Zlepšite svoje zdravie a pohodu s odborníkmi

Lymfa je časťou lymfatického systému, ktorý má rozsiahlu sieť zahrňujúcu lymfatické cievy, kapiláry a lymfatické uzliny. Jeho hlavnou úlohou je odvádzať nahromadené toxíny, odpadové látky a prebytočnú vodu z tela. Správne fungovanie lymfatického systému zabraňuje opuchom, únave a ťažkým nohám. Lymfatické uzliny filtrovaním toxínov a návratom bielych krviniek do tela podporujú obranný imunitný systém. Lymfatické cievy sú spojené s uzlinami a zabezpečujú prenos nebezpečných látok na filtrovanie. Lymfa je tekutina v cievach a kapilárach tohto systému, ktorá prenáša toxíny.

Technika manuálnej lymfodrenáže

Manuálna lymfodrenáž je jemná masáž, pri ktorej sa nepoužíva olej. Počas tejto masáže sa vykonáva na pokožku jemný tlak, drenáž, čo vedie k pohybu lymfy v lymfatickom systéme. Terapeut vykonáva špeciálne hmaty a pohyby smerujúce v smere toku lymfy, tieto pohyby sú mimoriadne pomalé, pretože lymfa v tele cirkuluje veľmi pomaly. Terapeut zhromažďuje lymfu v lymfatických uzlinách, odkiaľ ju následne tlačí a presúva ďalej.

Lymfatická masáž: Detoxikácia a zlepšenie zdravia

Lymfatická masáž, známa aj ako masáž lymfatického systému, je ideálnou metódou na detoxikáciu tela a zlepšenie celkového zdravia. Táto terapia zvyšuje tok lymfy, čím podporuje efektívnejšie filtrovanie bielkovín a posilňuje imunitný systém. Výsledkom je zmiernenie opuchov, zlepšenie stavu pokožky a celkové zvýšenie energie.

Lymfatická masáž
Lymfatická masáž

Výhody lymfatickej masáže sú mnohostranné:

 • Zmiernenie opuchov na tvári, nohách a rukách.
 • Odstránenie toxínov z pečene a obličiek.
 • Uvoľnenie napätia hlavy a zmiernenie migrény.
 • Prevencia vzniku celulitídy.
 • Liečba respiračných ochorení.

Lymfatická masáž je tiež skvelou prevenciou proti rôznym ochoreniam a problémom s lymfatickým systémom. Tým, že podporuje tok lymfy, pomáha telu efektívnejšie bojovať proti infekciám a znižuje riziko chorôb.

Kontraindikácie lymfatickej masáže:

Existujú však aj určité kontraindikácie, ktoré je potrebné zvážiť. Lymfodrenáž sa nesmie vykonávať, ak má pacient diagnostikované:

 1. Zhubné ochorenia (okrem paliatívnej liečby)
 2. Vysoký tlak krvi
 3. Akútne infekčné a bakteriálne stavy (viróza, chrípka, zvýšená telesná teplota…)
 4. Zvýšenú funkciu štítnej žľazy
 5. Ochorenie žíl (kŕčové žily)
 6. Otvorené rany
 7. Infarkt myokardu
Lymfatická masáž
Lymfatická masáž

Trvanie manuálnej lymfodrenáže sa v priemere pohybuje okolo 60 minút, avšak konkrétna doba závisí od miery a rozsahu opuchov a tiež od stanovenej diagnózy pacienta. Naši skúsení terapeuti sú pripravení prispôsobiť terapiu vašim individuálnym potrebám a zabezpečiť, aby ste dosiahli maximálne výhody z tejto jedinečnej procedúry.

Navštívte naše rehabilitačné centrum a zažite účinky lymfatickej masáže na vlastnej koži. Pomôžeme vám zlepšiť váš zdravotný stav, zvýšiť vašu energiu a zlepšiť kvalitu vášho života. Rezervujte si termín ešte dnes a začnite cestu k lepšiemu zdraviu a pohode.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.