Bankovanie

Bankovanie: Tradičná čínska technika na zlepšenie zdravia

Bankovanie je starobylá technika v tradičnej čínskej medicíne. Počas bankovania sa využíva vákuum, ktoré je  vytvorené špeciálnymi bankami na pokožke pacienta. Táto technika má vplyv na celé telo, používa sa na zlepšenie cirkulácie krvi a lymfy v konkrétnych častiach tela a tiež obnovuje funkcie nervového systému. Bankovanie môže pomôcť uvoľniť svalové napätie, zmierniť bolesť a podporiť hojenie tkanív. Procedúra  môže zlepšiť činnosť obličiek, močového mechúra, žalúdka, sleziny, pankreasu, žlčníka a pohlavných orgánov. Je účinné aj v boji s celulitídou.

Podtlak, ktorý vzniká pri bankovaní, môže spôsobiť popraskanie kapilár a malé krvné výrony. Tieto výrony sa môžu podobať modrinám, ale sú hlbšie. Intenzitu podtlaku je možné nastaviť podľa potreby. Po bankovaní je dôležité piť dostatok tekutín po dobu minimálne 2 dní, aby sa škodliviny čo najrýchlejšie odplavili z tela.

Bankovanie na našej rehabilitačnej klinike
Bankovanie – na našej rehabilitačnej klinike

Indikácie bankovania

 1. uvoľnenie svalových spazmov
 2. poúrazové stavy
 3. blokády chrbtice
 4. bolesť pohybového aparátu
 5. bolesti hlavy

Kontraindikácie bankovania

 1. vysoký krvný tlak
 2. vírusové a bakteriálne infekcie
 3. horúčkové stavy
 4. poruchy zrážanlivosti krvi
 5. cievne ochorenia
 6. tetotenstvo
 7. silná menštruácia
 8. nádorové ochorenia

Liečba bankovaním a jej účinky

Bankovanie má široké spektrum účinkov na telo. Okrem zlepšenia cirkulácie krvi a lymfy pomáha aj pri uvoľňovaní svalového napätia, zmierňovaní bolesti a podpore hojenia tkanív. Táto procedúra môže mať pozitívny vplyv na činnosť rôznych orgánov vrátane obličiek, žalúdka, a pohlavných orgánov.

Bankovanie chrbta a jeho výhody

Bankovanie chrbta je obľúbenou terapeutickou metódou, ktorá pomáha pri bolestiach pohybového aparátu a svalových spazmoch. Tento postup môže tiež zmierniť bolesti hlavy a napomôcť pri liečbe blokád chrbtice.

Proces bankovania a jeho cena

Bankovanie sa vykonáva prostredníctvom aplikácie špeciálnych bank na pokožke a vytváraním podtlaku. Cena tejto terapie sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa služby a trvania procedúry.

Indikácie a kontraindikácie bankovania

Medzi indikácie bankovania patria uvoľnenie svalových spazmov, poúrazové stavy a bolesti pohybového aparátu. Na druhej strane, bankovanie sa neodporúča pri vysokom krvnom tlaku, infekčných stavoch, alebo počas tehotenstva.

Vzhľadom na tieto faktory a možné účinky je dôležité, aby bankovanie vykonávali kvalifikovaní odborníci, ktorí budú zohľadňovať individuálne potreby a zdravotný stav každého pacienta.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.