Doplnkové služby

Rehabilitačné techniky pre zlepšenie zdravia a pohody

V dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí obracia k rôznym rehabilitačným technikám na zlepšenie svojho fyzického a psychického zdravia. Medzi najefektívnejšie a najpopulárnejšie metódy patria Myofasciálne techniky, Lymfatická masáž, Kinesiotaping a Bankovanie.

Myofasciálne techniky

Myofasciálne techniky sú špeciálne masážne metódy, ktoré sa zameriavajú na uvoľnenie napätia a zlepšenie pohyblivosti v myofasciálnom systéme tela. Tento systém zahŕňa svaly a spojivové tkanivá, ktoré ich obklopujú a podporujú. Cieľom myofasciálnych techník je odstrániť bolesť, zlepšiť krvný obeh a obnoviť správnu funkciu svalov a fascií. Tieto techniky sú obzvlášť účinné pri liečbe chronických bolestí, svalových spazmov a obmedzenej pohyblivosti. Naši odborníci sú pripravení poskytnúť vám tú najlepšiu starostlivosť, aby ste sa cítili lepšie už po prvom sedení.

Viac info

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jemná technika, ktorá stimuluje lymfatický systém tela. Tento systém je kľúčový pre odvodnenie tkanív, odstránenie toxínov a podporu imunitného systému. Lymfatická masáž pomáha zlepšiť prietok lymfy, čím znižuje opuchy, zlepšuje detoxikáciu a podporuje celkové zdravie. Táto masáž je často využívaná po chirurgických zákrokoch, pri liečbe lymfedému a pri podpore regenerácie po zraneniach. V našom centre ponúkame lymfatickú masáž ako súčasť komplexného rehabilitačného programu.

Viac info

Rehabilitačne techniky - náš tím
Rehabilitačné techniky zabezpečuje náš tím odborníkov – Rehabilitačnej kliniky

Kinesiotaping

Kinesiotaping je revolučná metóda, ktorá využíva elastické pásky na podporu svalov a kĺbov bez obmedzenia pohybu. Pásky sú aplikované na kožu a pomáhajú znižovať bolesť, zlepšovať cirkuláciu a podporovať lymfatický odtok. Kinesiotaping je obľúbený medzi športovcami, ale aj bežnými ľuďmi, ktorí trpia chronickými bolesťami alebo sa zotavujú po úrazoch. Táto technika poskytuje podporu bez zníženia flexibility a môže byť použiteľná v rôznych rehabilitačných programoch. Naši kvalifikovaní fyzioterapeuti vám radi ukážu, ako môže kinesiotaping zlepšiť váš život.

Viac info

Bankovanie

Bankovanie je tradičná terapeutická technika, ktorá sa využíva už tisíce rokov. Pri bankovaní sa na kožu aplikujú špeciálne banky, ktoré vytvárajú podtlak. Tento podtlak zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje svalové napätie a podporuje hojenie. Bankovanie je účinné pri liečbe bolesti chrbta, krku a svalových spazmov. Okrem toho môže pomôcť pri detoxikácii tela a zlepšení celkového pocitu pohody. Vyskúšajte bankovanie u nás a zažite úľavu, akú ste doteraz nepoznali.

Navštívte nás a využite tieto moderné rehabilitačné techniky na zlepšenie vášho zdravia a pohody. Naši skúsení terapeuti sú pripravení pomôcť vám na ceste k lepšiemu zdraviu.

Viac info

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.