Rázové vlny


Liečba rázovými vlnami: Efektívne riešenie pre vaše zdravie

Rázová vlna vďaka svojim biologickým účinkom spôsobuje uvoľnenie a relaxáciu vnútorného napätia tkanív, čo vedie k odstráneniu bolesti v svaloch, šľachách a kostiach. Zároveň má ďalšie účinky, ktoré pôsobia na nežiaduce patologické usadeniny v tkanivách, čo môže zahŕňať aj odstránenie vápenatých usadenín vo svaloch a šľachách, napríklad pri kalcifikujúcej tendinitíde, ostrohe pätovej kosti, spondylofytoze chrbtice a podobne. Mechanická energia, ktorá sa šíri z hlavice prístroja, vyvoláva absorpciu energie a rôzne tkanivové procesy.

Terapiu rázovou vlnou aplikujeme pomocou špeciálneho prístroja enPuls2, ktorý je vyvinutý firmou Zimmer MedizinSysteme z Nemecka. Tento prístroj ponúka rôzne možnosti využitia pri liečbe v oblasti ortopédie a rehabilitácie.

Razove vlny - ošetrenie rehabilitačná klinika Bratislava
Ošetrenie rázovou vlnou – Rehabilitačná klinika Bratislava

Indikácie rázovej vlny:

Zvyčajne sa aplikuje 8-9-krát, interval medzi jednotlivými aplikáciami sa odporúča 1 týždeň.

Rázové vlny - ošetrenie rehabilitačná klinika Bratislava

Kontraindikácie rázovej vlny:

Rázové vlny: Moderná liečba bolesti a zápalu

Rázové vlny sú modernou a účinnou metódou na liečbu bolesti a zápalu, ktorá získava čoraz väčšiu popularitu medzi pacientmi i lekármi. Rázová vlna funguje na princípe vysokoenergetických zvukových vĺn, ktoré prenikajú do postihnutých tkanív a stimulujú prirodzené liečebné procesy v tele. Táto technológia je obzvlášť účinná pri liečbe chronických bolestí a zápalov, ktoré sa ťažko liečia inými metódami.

Rázové vlny na ostrohu

Jedným z najčastejších problémov, kde rázové vlny nachádzajú svoje uplatnenie, je ostroha päty. Ostroha päty je bolestivý stav spôsobený tvorbou kostného výrastku na päte, ktorý spôsobuje výrazné nepohodlie pri chôdzi. Rázové vlny na ostrohu sú efektívnym riešením, ktoré pomáha znižovať bolesť a podporuje regeneráciu postihnutých tkanív. Po niekoľkých sedeniach pacienti často pociťujú výrazné zlepšenie a môžu sa vrátiť k bežným aktivitám bez bolesti.

Razova vlna - ošetrenie rehabilitačná klinika Bratislava

Rázové vlny: Cenník a poisťovne

Pre mnohých pacientov je dôležitou otázkou cena tejto liečby. Náš Cenník rázových vĺn nájdete tu na tomto linku: Cenník – Rehabilitácia – Ambulancia profesora Gútha (rehabilitacia.sk). Otázka, či poisťovňa prepláca rázové vlny, závisí od konkrétnej poisťovne a individuálneho zdravotného plánu pacienta. Niektoré poisťovne môžu pokrývať časť alebo celú liečbu, preto je vhodné sa poradiť priamo s poisťovňou alebo vaším lekárom.

Výhody rázových vĺn

Rázové vlny majú mnoho výhod oproti tradičným metódam liečby. Okrem toho, že sú neinvazívne, majú aj minimálne vedľajšie účinky. Liečba rázovými vlnami môže skrátiť čas zotavenia a zlepšiť celkovú kvalitu života pacienta. Rázové vlny sa využívajú nielen pri liečbe ostrohy, ale aj pri ďalších ortopedických a športových problémoch, ako sú tendinitída, bolesť ramena, lakťa alebo bedier.

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o liečbu pomocou rázových vĺn alebo sa chcete dozvedieť viac o tom, ako vám môžu rázové vlny pomôcť, neváhajte nás kontaktovať. Naša klinika ponúka profesionálny prístup a individuálne riešenia pre každého pacienta. Pre viac informácií o cenníku rázových vĺn a možnosti preplatenia poisťovňou nás kontaktujte ešte dnes.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.