Pred a pooperačná rehabilitácia

Predoperačná a pooperačná rehabilitácia je veľmi dôležitá pri liečbe, pacientov, ktorí majú naplánovanú operáciu alebo sú po zákroku. Mali by byť povinné pre každého pacienta, ktorého čaká plánovaný operačný výkon.

V našej ambulancii sa venujeme pooperačnej a predoperačnej rehabilitácii z oblasti neurológie (operácie chrbtice, medzistavcových platničiek…), ortopédie (endoprotézy kĺbov, operácie kolena, pleca, ruky,…) a chirurgie.

Predoperačná rehabilitácia

Predoperačnou rehabilitáciou sa pacient pripraví na chirurgický zákrok a zvýši sa jeho fyzická a psychická pripravenosť. Taktiež sa minimalizujú komplikácie po operácii a urýchli sa proces hojenia. Predoperačnou rehabilitáciou sa zlepší svalová sila, pohyblivosť, zlepší sa fyzický a psychický stav pacienta.

Pooperačná rehabilitácia

Pooperačná rehabilitácia pomáha pacientom rýchlejšie a bezpečnejšie sa zotaviť po operácii. Podporuje obnovu tkanív a funkčnosť pohybového aparátu. Pooperačná rehabilitácia zmierňuje opuch a bolesť, posilní oslabené svaly a obnoví pohyblivosť postihnutých oblastí a predovšetkým podporuje návrat k normálnym každodenným aktivitám.

Metodiky, ktoré využívame v predoperačnej a pooperačnej rehabilitácii:

Pooperačná Rehabilitácia: Kľúč k rýchlemu a úspešnému zotaveniu

Pooperačná rehabilitácia je neoddeliteľnou súčasťou zotavovacieho procesu po rôznych chirurgických zákrokoch. Správna rehabilitácia môže významne prispieť k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu zotaveniu, minimalizácii bolesti a zlepšeniu funkčnosti postihnutej oblasti.

Rehabilitácia po operácii achilovej šľachy

Operácia achilovej šľachy je často nevyhnutná pri vážnych poraneniach alebo zápalových ochoreniach. Rehabilitácia po operácii achilovej šľachy zahŕňa špeciálne cvičenia zamerané na obnovu sily, pohyblivosti a flexibility šľachy. Postupná a kontrolovaná záťaž je kľúčová pre úspešné zotavenie.

Rehabilitácia po operácii haluxov

Haluxy môžu spôsobovať značné nepohodlie a bolesť. Pooperačná rehabilitácia po operácii haluxov sa zameriava na zníženie opuchu, zmiernenie bolesti a obnovu normálneho chodu. Fyzioterapia zahŕňa masáže, cvičenia a používanie ortopedických pomôcok.

Rehabilitácia pred/po operácii – Rehabilitačná klinika Bratislava

Rehabilitácia po operácii kolena

Koleno je kľúčový kĺb, ktorý je často postihnutý rôznymi zraneniami a ochoreniami. Rehabilitácia po operácii kolena je zameraná na obnovenie plnej funkčnosti kĺbu, zlepšenie pohyblivosti a posilnenie okolných svalov. Rehabilitácia po operácii menisku a rehabilitácia po operácii chrupavky kolena zahŕňa špecifické cvičenia a techniky, ktoré pomáhajú predchádzať komplikáciám a urýchľujú hojenie.

Rehabilitácia po operácii chrbtice

Operácie chrbtice, vrátane rehabilitácie po operácii skoliozy, sú zložité zákroky vyžadujúce dlhodobú rehabilitáciu. Cieľom je obnoviť stabilitu chrbtice, zlepšiť pohyblivosť a zmierniť bolesť. Rehabilitácia po operácii chrbtice zahŕňa špeciálne cvičenia, manuálnu terapiu a postupné zvyšovanie fyzickej aktivity.

Rehabilitácia po operácii bedrového kĺbu

Bedrový kĺb je jedným z najdôležitejších kĺbov tela a jeho operácia môže výrazne ovplyvniť kvalitu života. Rehabilitácia po operácii bedrového kĺbu sa zameriava na zlepšenie pohyblivosti, posilnenie svalov a obnovenie normálneho chodu. Pravidelné cvičenia a fyzioterapia sú kľúčové pre úspešné zotavenie.

Rehabilitácia po operácii karpálneho tunela

Syndróm karpálneho tunela môže vážne ovplyvniť funkčnosť rúk. Pooperačná rehabilitácia po operácii karpálneho tunela zahŕňa cvičenia na zlepšenie sily a pohyblivosti rúk, zmiernenie bolesti a zlepšenie celkovej funkčnosti.

Rehabilitácia pred a po operácii – Rehabilitačná klinika Bratislava

Dôležitosť komplexnej pooperačnej rehabilitácie

Rehabilitácia po operácii je komplexný proces, ktorý vyžaduje individuálny prístup a odbornú starostlivosť. Naša klinika ponúka špecializované rehabilitačné programy, ktoré sú prispôsobené potrebám každého pacienta. Či už ide o rehabilitáciu po operácii achilovej šľachy, haluxov, kolena, menisku, chrbtice, bedrového kĺbu, skoliozy, karpálneho tunela alebo chrupavky kolena, sme tu, aby sme vám pomohli na ceste k úplnému zotaveniu.

Navštívte nás a začnite svoju cestu k zdraviu a pohyblivosti pod odborným vedením našich skúsených fyzioterapeutov.

Rehabilitácia ruky po operácii

Rehabilitácia ruky po operácii je zameraná na obnovu funkčnosti a sily ruky po chirurgických zákrokoch. Naši skúsení fyzioterapeuti používajú individuálne prispôsobené cvičenia a techniky, ktoré pomáhajú obnoviť plný rozsah pohybu, zlepšiť koordináciu a posilniť svaly. Dôraz kladieme na minimalizovanie bolesti a prevenciu komplikácií.

Rehabilitácia po operácii kľúčnej kosti

Rehabilitácia po operácii kľúčnej kosti je dôležitá pre návrat k bežným denným aktivitám a športovým činnostiam. Naša rehabilitačná terapia zahŕňa cvičenia na zlepšenie pohyblivosti ramena a posilnenie okolitých svalov. Cieľom je čo najrýchlejšie obnoviť plnú funkčnosť kľúčnej kosti a ramena, pričom sa zameriavame na bezpečný a efektívny proces zotavenia.

Naša ponuka

Kontaktujte Nás

Navštívte nás v Bratislave a zistite, ako vám môžeme pomôcť s vašou rehabilitáciou. Pre individuálny prístup a moderné rehabilitačné techniky nás kontaktujte na +421 949 282 000. Spoločne nájdeme najlepšie riešenie pre vaše potreby a zabezpečíme, aby váš proces zotavenia prebiehal hladko a efektívne.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.