Páskovanie – taping

Páskovanie – známe pod anglickým názvom taping(nalepenie pásky, angl.) je rehabilitačná metóda, ktorá sa využíva pri liečbe bolestivých stavov a svalových porúch. Spočíva v nalepení hypoalergénnych bavlnených pások (tape – páska, angl.) na postihnutú oblasť ľudského tela. Podľa oblasti a typu ochorenia, ktoré chceme ošetriť, volíme typ pásky a napätie, pod ktorým je elastická páska aplikovaná. Zistenie, že elastická páska, pomáha ako externá podpora svalom a pridruženým tkanivám, vytvorilo nový prístup k liečbe svalov, svalových obalov, podkožných fascií, kĺbov, väzov, šliach, nervov a ďalších orgánov.

Ľudské svaly slúžia k pohybu tela, riadia telesnú teplotu, pomáhajú žilovému obehu a lymfatickému toku. Z tohto dôvodu, akékoľvek zlyhanie správnej svalovej funkcie – vyvolá najrôznejšie druhotné zdravotné ťažkostí.

Pri zápaloch, zraneniach alebo opuchoch – sa kineziopáska aplikuje pod nulovým napätím na extenzné (natiahnuté) ošetrované miesto. Keď sa koža ošetrovanej časti vráti do pôvodnej polohy, dôjde k zvlneniu pokožky. Koža sa nadľahčí a zvýši sa podkožný priestor. Následné rozprúdenie tkanivového moku urýchľuje proces hojenia.

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.