Mobilizácia

Čo je mobilizácia?

Mobilizácia je terapeutická technika zameraná na zlepšenie pohyblivosti kĺbov, najmä chrbtice. Pod pojmom mobilizácia sa rozumejú opakované pohyby v kĺbe do bodu bolesti, po ktorých sa zlepšuje rozsah pohyblivosti v ošetrovanom kĺbe. Táto technika pomáha obnovovať pohyblivosť kĺbu pri jeho funkčnej poruche a je vykonávaná opakovanými, nenásilnými pohybmi v smere obmedzenia pohybu.

Mobilizácia chrbtice

Mobilizácia chrbtice je zameraná na zlepšenie pohyblivosti jednotlivých segmentov chrbtice. Tým sa odstraňujú blokády a zvyšuje sa flexibilita, čo prispieva k zmierneniu bolesti a zlepšeniu celkovej funkčnosti chrbtice. Pri mobilizácii chrbtice sa využívajú špecifické techniky tlaku a ťahu, ktoré sú vykonávané s takou silou, aby nedošlo k obrannému spazmu svalov v okolí ošetrovaného miesta.

Mobilizacia
Liečba mobilizáciou

Mobilizácia kĺbu

Mobilizácia kĺbu je proces, pri ktorom sa opakovanými, kontrolovanými pohybmi zlepšuje rozsah pohybu v postihnutom kĺbe. Tieto pohyby sú vykonávané do bodu miernej bolesti, čo pomáha obnoviť normálnu funkciu kĺbu. Mobilizácia kĺbu je efektívna pri liečbe rôznych ortopedických a reumatologických problémov.

Mobilizácia kostrče

Mobilizácia kostrče je špecifická technika, ktorá sa používa pri liečbe bolestí v oblasti dolnej chrbtice a panvy. Táto technika môže byť účinná pri riešení problémov ako sú bolesti pri sedení, bolesti pri pohybe a ďalšie dysfunkcie spojené s kostrčou.

Mobilizácia rebier

Mobilizácia rebier je technika zameraná na zlepšenie pohyblivosti rebier a hrudníka. Pomáha pri liečbe bolesti v hrudnej oblasti a zlepšuje dýchanie. Mobilizácia rebier je často využívaná pri liečbe pacientov s respiračnými problémami a bolesťami hrudníka.

Mobilizačné techniky

Mobilizačné techniky zahŕňajú rôzne metódy, ktorými sa vykonáva tlak a ťah na ošetrované kĺby. Tieto techniky sú zamerané na zlepšenie pohyblivosti a zníženie bolesti. Každá mobilizačná technika je prispôsobená špecifickým potrebám pacienta a oblasti, ktorá sa lieči.

Liečba mobilizáciou

Liečba mobilizáciou je efektívna pri riešení mnohých muskuloskeletálnych problémov. Tieto techniky pomáhajú obnoviť normálnu funkciu kĺbov, zlepšiť pohyblivosť a zmierniť bolesť. Mobilizácia je nenásilná a bezpečná metóda, ktorá môže výrazne zlepšiť kvalitu života pacientov s rôznymi pohybovými problémami.

prof. Gúth

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na ambulancia@rehabilitacia.sk.