Liečba šokovou vlnou

Nárazová vlna (synonymá šoková vlna, pulzná vlna, česky tiež rázová vlna) je silný impulz akustickej energie, podobný výstrelu, prenášaný špeciálnym aplikátorom do postihnutého tkaniva v podobe nepravidelne kmitajúcej vlny. Jej účelom je vyprovokovanie intenzívnych fyziologických, regeneračných a rekonštrukčných procesov v tkanive. Ich priaznivý účinok na človeka potom pretrváva týždne až mesiace a to aj po jedinej aplikácii.

Nárazová vlna vďaka svojim biologickým účinkom spôsobuje uvoľnenie, relaxáciu vnútorného napätia tkaniva čo spoľahlivo vedie k odstráneniu bolesti vo svaloch, šľachách a kostiach a zároveň, vďaka ďalším svojim účinkom (spôsobuje mikrokavitáciu – drobné dutinky v tkanive) pôsobí lyticky na nežiaduce patologické usadeniny v tkanive čo po sérii aplikácií nakoniec vedie k rozpusteniu tukových usadenín pri celulitíde alebo k odstráneniu vápenatých usadenín vo svaloch a šľachách napr. pri kalcifikujúcej tendinitíde, ostrohe pätovej kosti, spondylofytoch na chrbtici a pod. Mechanická energia, ktorá sa šíri z hlavice prístroja vyvoláva absorpciou energie rozličné tkanivové procesy.

Terapiu nárazovou vlnou aplikujeme pomocou špeciálneho prístroja enPuls2 (nemeckej fi. Zimmer MedizinSysteme), ktorý v sebe spája možnosti jeho využitia pri liečbe v ortopédii, rehabilitácii ale aj v estetickej medicíne.

Liečba nárazovou vlnou vás zbaví bolestí, ktoré vznikajú z nasledujúcich dôvodov:

Liečba nielenže výrazne potláča a odstraňuje chronickú bolesť a zápal, ale tiež odstraňuje chorobou zmenenený rozsah pohybu pri práci, športovaní či v každodennom živote. Výsledok terapie je trvalý, liečba je žiadanou alternatívou chirurgického zákroku.

Obyčajne sa používa 8-9 aplikácií, interval medzi jednotlivými aplikáciami sa odporúča 1 týždeň.

Ošetrenie je síce bolestivé, ale zvládnu ho bez problémov aj citlivejšie povahy. U veľmi bolestivých stavov miesto aplikácie vopred ochladíme kyroterapiou (ľadom). Dĺžka trvania jednotlivej aplikácie súvisí s veľkosťou postihnutého miesta, ale aj s jeho bolestivosťou, väčšinou však trvá 10-15 min.

Po jednotlivých aplikáciách, najmä v začiatkoch sa dostavuje reverzná reakcia (prechodné zvýraznenie pôvodných bolestí), ktorá má rozličnú intenzitu u jednotlivých osôb. Najvýraznejšia býva po 4. aplikácii. V niektorých prípadoch sa dostavuje v mieste aplikácie podkožný väčšinou nevýrazný, len ojedinele rozsiahlejší  hematóm (zakrvácanie), ktoré sa v priebehu 3-4 dní stratí.

Liečba nárazovou vlnou nie je vhodná:

Prof. Gúth

Objednajte sa!


Objednajte si u nás procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie.

Objednať sa u nás môžete telefonicky na +421 949 282 000 alebo emailom na profantonguth@gmail.com.